Międzynarodowe spotkanie w Turcji

Ostatnie Międzynarodowe Spotkanie Projektu Future Classrooms Leadership!!!

Gospodarzem tego spotkania był Tokat Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi!

Pierwszy dzień spotkania rozpoczął się od serdecznego powitania przez gospodarza oraz ćwiczeń integrujących uczestników.

Po przybyciu do szkoły uczestnicy wysłuchali  fascynującego koncertu w wykonaniu uczniów tej szkoły. Następnie została nam zaprezentowana  aplikacja do nauki języka angielskiego opracowana przez zdolnego ucznia i jego nauczyciela.

Wartościowym doświadczeniem było wzięcie udziału w warsztatach w Liceum Zawodowym Tokat Yesilirmak na temat rozwoju gier wideo i technologii VR! To było naprawdę niesamowite widzieć innowacje, które dzieją się na naszych oczach!

Wieczorem zwiedzaliśmy zabytki Tokatu i podziwialiśmy piękny meczet.

Kolejny dzień spotkania był wypełniony wnikliwymi dyskusjami na temat wszystkich działań projektowych mających na celu przygotowanie raportu końcowego. Asociatia Edulifelong podzieliła się postępami w realizacji Planu Zrównoważonego Rozwoju i Upowszechniania. Inspirującym doświadczeniem był fakt podsumowania działań, które tworzą solidne podstawy dla trwałego wpływu projektu na kształt edukacji cyfrowej. Następnie koordynator zespołu projektowego z Turcji przedstawił Plan Wydarzenia Upowszechniającego Rezultaty Projektu w dniu 13  grudnia. Ponadto Unsal Saper, nauczycielka ELT i członkini zespołu ds. rozwoju treści w Turkiye eTwinning NSS, przedstawiła podejście FCL w edukacji i kluczową rolę nauczycieli w klasach przyszłości. Była to cenna sesja dla wszystkich nauczycieli! Mieliśmy również okazję zwiedzić piękną dzielnicę Zile i odwiedzić jaskinię Ballıca.