Dni Erasmusa w 4-ce!!!

W naszej szkole realizujemy dwa międzynarodowe projekty: Far Beyond the Barriers oraz Future Classroom Leadership, a co za tym idzie  bierzemy  udział w corocznych obchodach #Erasmus Days. Jest to wydarzenie organizowane w celu upowszechniania rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. Inicjatywy podejmowane w ramach programu Erasmus+ takie jak Dni Erasmusa mają na celu zachęcić uczniów do nauki języków obcych, uatrakcyjnić proces nauczania oraz wyjść poza schemat tradycyjnego nauczania.

Mając to na uwadze, nauczyciele z zespołu projektowego Erasmus+ przygotowali różnorodny harmonogram, w którym znalazły się m.in. interaktywne quizy wiedzy o krajach europejskich, zajęcia z wychowawcami na temat tolerancji nawiązujące do tematyki różnorodności kulturowej, stoisko STEAM z pomocami dydaktycznymi, robotami i grami zakupionymi w ramach realizacji projektów oraz możliwością ich swobodnego testowania, wystawkę dotyczącą realizowanych obecnie projektów oraz materiały promocyjne w postaci zakładek. Uczniowie klasy VI c przygotowali prezentacje multimedialne nt. krajów partnerskich: Włoch, Turcji, Rumunii, Macedonii i Bułgarii oraz słodki poczęstunek. Chętni uczniowie sprawdzili swoją wiedzę w interaktywnych grach na temat krajów Europy, oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia w foto budce. Czas przerw wypełniały znane i lubiane utwory muzyczne pochodzące z różnych krajów europejskich. Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział, wspólną naukę i zabawę! Poniżej prezentujemy zwycięzców interaktywnych quizów wiedzy o krajach europejskich. Są to: Łucja Marzec z klasy 4b, Aleksander Łatyfowicz, Karol Kaźmierczak oraz Jan Gaweł z klasy 4c, Franciszek Bachora i Bartosz Sklepiński z klasy 4d, Zuznanna Łezka z klasy 5a, Dominik Kordowski i Jakub Jenoch z klasy 5b, Tymon Sokołowski z klasy 5c, Katarzyna Dziubińska z klasy 5d, Wiktoria Andrzejewska z klasy 6a, Antoni Zwierzyński i Gabriela Bodziony z klasy 6b, Zofia Tyszkiewicz z klasy 6c, Natalia Łuba z klasy 6d, Aleksander Kołek z klasy 7a, Maciej Wolniak i Karolina Kocyk z klasy 7b, Olgierd Gnas z klasy 7c, Kacper Kaczmarczyk z klasy 7d, Igor Bloch i Justyna Zych z klasy 8a, Blanka Koczara z klasy 8b. Serdecznie gratulujemy!!!