Szkolenie w Północnej Macedonii

W dniach 24-27 kwietnia 2023, w Skopje/Ohrid, odbyło się szkolenie pt:  "Wykorzystanie platform e-learningowych i narzędzi multimedialnych open-source w edukacji i cyfryzacji". Przez 5 dni partnerzy projektu Future Classrooms Leadership mieli zapewnione intensywne szkolenie z zakresu wykorzystania platform e-learningowych i włączania narzędzi technologicznych do edukacji. Celem szkolenia było również stworzenie gotowych materiałów i praktycznych pomysłów w zakresie e-learningu. Podczas pierwszego dnia  omówiono metodologię i praktyczne metody nauczania na odległość.

Drugiego dnia uczestnicy poznali Moodle i inne powszechnie stosowane platformy e-learningowe, a nawet mogli tworzyć kurs online. Podczas warsztatów zostały zaplanowane następujące zadania takie jak: planowanie kursu, zarządzanie użytkownikami, komunikacja i współpraca między użytkownikami oraz inne.

Trzeci i czwarty dzień wypełniły praktyczne warsztaty dotyczące tworzenia kursów online, quizów, a także multimediów z wykorzystaniem oprogramowania open source. Uczestnicy mieli możliwość tworzenia wideo, edycji zdjęć i plików PDF, a nawet tworzenia animowanych filmów edukacyjnych!

Ostatni dzień szkolenia minął na zwiedzaniu miasta Ochryd i wycieczce statkiem do Saint Naum Chirch. Ponadto skupiono się na wykorzystaniu narzędzi internetowych do współpracy z uczniami. Ceremonia zamknięcia, podczas której wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty,  ocena działań szkoleniowych zakończyły szkolenie.

Jesteśmy wdzięczni Akademii Wojskowej "General Mihailo Apostolski" w Skopje za zorganizowanie produktywnych i wartościowych warsztatów. Mamy nadzieję, że wiedza i praktyczne pomysły zdobyte podczas tego szkolenia wesprą szkoły w ich wysiłkach związanych z e-learningiem.