#Erasmus+ w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Pułtusku

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z klasami sportowymi im. I. Szewińskiej w Pułtusku jak informowaliśmy wcześniej została beneficjentem międzynarodowego programu Erasmus+ - Partnerstwa współpracy w edukacji szkolnej.

Projekt Future Classrooms` Leadership (Przewodnictwo klas przyszłości) jest realizowany ze szkołami z Włoch, Macedonii Północnej, Bułgarii, Turcji, stowarzyszeniem z Rumunii i będzie trwał dwa lata.

Przedsięwzięcie przewiduje szereg działań, których głównym celem jest rozwijanie poziomu kompetencji cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli po pandemii COVID-19 oraz wymiana doświadczeń partnerów.

Projekt skierowany jest do nauczycieli oraz uczniów i ich rodziców, szkół i instytucji oświatowych biorących udział w projekcie.

Z myślą o nich powstaną koła zainteresowań, podnoszące umiejętności cyfrowe i językowe uczniów. Nauczyciele wezmą udział w licznych szkoleniach przygotowanych przez współpracujące ze szkołą placówki, oparte na systemach edukacji różnych krajów Europy. Rezultatami przedstawionych działań będą m.in. interaktywne gry edukacyjne, scenariusze zajęć.  

O podejmowanych wydarzeniach i przedsięwzięciach będziemy na bieżąco informować.