Far Beyond the Barriers na Piątym Międzynarodowym Forum Innowacji Pedagogicznych!!!


Z radością informujemy, że w dniu 15.11.2023r nasz projekt miał swój wkład w przebieg Piątego Międzynarodowego Forum Innowacji Pedagogicznych. Dzięki niesamowitemu wsparciu naszych prelegentów przełamujemy bariery w edukacji włączającej i wspieramy innowacje pedagogiczne. Iohana Cristina Udrescu z instytucji partnerskiej Associata Edulifelong projektu Far beyond the Barriers zaprezentowała temat dotyczący wzmocnienia edukacji włączającej poprzez STEAM, gry i grywalizację, kreatywną dramę i sport. Pani Agata Drzazgowska psycholog szkolny merytorycznie przybliżyła temat dramy jako metody pracy w edukacji włączającej.
Oto krótki przegląd programu forum:
Sesja plenarna: "Rola równowagi w osiąganiu dobrego samopoczucia".
Warsztaty tematyczne: "Uwaga, energia i czas jako zasoby własne nauczyciela" oraz "10 zasad efektywnej pracy" i "Budowanie edukacyjnej społeczności uczącej się".
Prezentacje innowacyjnych praktyk: "Wymiana innowacyjnych działań związanych z dobrostanem szkoły i klasami integracyjnymi".
Ceremonia wręczenia nagród: Zwycięzcy konkursu Innowacyjna Szkoła i Innowacyjny Nauczyciel.
To niesamowite wydarzenie odbyło się stacjonarnie zarówno dla uczestników z Polski, jak i online, włączając międzynarodowych przedstawicieli różnych środowisk edukacyjnych. Specjalne podziękowania dla Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli za zorganizowanie tego wydarzenia!